Firma Transportowa w Niemczech 2021 – przepisy, podatki, korzyści

[REKLAMA]

Prowadzenie własnej działalności po niemieckiej stronie Odry nie powinno nikogo przerażać. Choć zasady rządzące tamtejszym rynkiem nie są identyczne, jak te w Polsce to nie znaczy, że nie sposób je opanować. Wkroczenie na zagraniczny rynek może początkowo przypominać skok na głęboką wodę, ale jeśli tylko mamy dobry pomysł na biznes możemy odnieść prawdziwy sukces. Sama rejestracja firmy w Niemczech w 2020 roku nadal będzie nieskomplikowanym procesem. Nie zwalania to jednak nikogo z odpowiedzialności, jaką bierze na siebie przedsiębiorca, dlatego decyzja ta powinna być wcześniej po prostu bardzo dobrze przemyślana.

KTO MOŻE PROWADZIĆ FIRMĘ TRANSPORTOWĄ W NIEMCZECH?

Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie jedna – każdy, kto spełnia określone prawem wymagania może prowadzić tam swoją działalność. Polskie i niemieckie prawo w tej kwestii nieco różnią się od siebie. W związku z tym wszyscy, którzy przygotowują się do założenia własnej firmy transportowej u naszych zachodnich sąsiadów muszą liczyć się z tymi różnicami, aby uniknąć niepotrzebnych problemów, które mogłyby pogrzebać ich marzenia o zostaniu przedsiębiorcami w Niemczech.

Przed zgłoszeniem firmy w odpowiednim niemieckim urzędzie przede wszystkim należy całą sprawę wnikliwie przeanalizować, by być przygotowanym na różne sytuacje. Pierwszą bardzo ważną kwestią, którą trzeba ustalić jest charakter planowanej działalności. Zgodnie z niemieckim prawem niektóre branże, np. gastronomia, wymagają posiadania odpowiednich pozwoleń lub koncesji. Nie powinniśmy być zaskoczeni również tym, że świadczenie usług rzemieślniczych (dotyczy to części usług) wymaga posiadania odpowiednio długiego stażu zawodowego potwierdzonego świadectwami pracy lub zdobytymi tytułami, np. tytuł mistrzowski. Ważne jest również, by firmę założyć w landzie, którego prawo dotyczące założenia oraz prowadzenia własnej działalności jest nam znane. Wybieranie takiej lokalizacji nie może być przypadkowe, choćby z tego względu, że każdy land nakłada inne stawki podatku dochodowego na spółki.

Z kolei sama rejestracja działalności jest stosunkowo prostym procesem. Zgłoszenia można dokonać w urzędzie do spraw działalności gospodarczej. Przedsiębiorca musi ponadto dopełnić wszelkich formalności związanych z uzyskaniem numeru podatkowego, który jak wiadomo jest niezbędny w tej sytuacji. Rejestracja firmy w Niemczech w 2020 roku będzie odbywała się na podobnych zasadach.

Więcej o firmach transportowych w Niemczech na portalu: www.doradcaniemcy.pl

REJESTRACJA FIRMY W NIEMCZECH 2020 – POMOC W ZAŁATWIENIU FORMALNOŚCI

Własna działalność gospodarcza, bez względu na to, czy prowadzimy ją w Polsce, czy też poza jej granicami, jest w pewnym sensie naszym dzieckiem – sami musimy o nią dbać, rozwijać ją, a także odpowiadać za jej zobowiązania. Na szczęście mamy możliwość skorzystania z pomocy biura doradczego. Otrzymamy tam rzetelną pomoc z zakresu księgowości oraz prawa, ponieważ pracujący tam specjaliści doskonale orientują się w przepisach naszych zachodnich sąsiadów. Ponadto możemy również liczyć na to, że potrzebne nam dokumenty zostaną przetłumaczone z języka niemieckiego na język polski lub odwrotnie – w zależności od potrzeby. Jako przedsiębiorcy nie musimy znać się na wszystkim, ale nie ulega wątpliwości, że warto wiedzieć, gdzie można znaleźć fachową pomoc. Jeśli zamierzamy zarejestrować firmę w Niemczech w 2020 roku należy o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.